polignano a mare
Włochy

Polignano a Mare – co zobaczyć w Apulii

Podziel się z innymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Polignano a Mare – miasto, będące pocztówką Apulii, wspaniale położone na kilkudziesięciometrowym klifie ze skały wapiennej z cudownym widokiem na turkusowe morze.

To stare, ufortyfikowane miasto zbudowano na jednym z nich, nad głęboką i wąską zatoką, co chroniło go przed wszelkimi atakami z tej strony. Następnie między skałami obu stron powstał most, a po drugiej stronie rozwinęła się inna część miasta.

Stare miasto otoczone jest murami obronnymi, przechodząc przez łuk Marcheale i Wielką Bramę, odkrywamy piękny Plac Zegarowy z zabytkowym kościołem. Spacerując wąskimi uliczkami, natrafiamy na balkon z niesamowitymi widokami. Położony prawie prostopadle do morza z widokiem na turkusowe wody, pozwala podziwiać wspaniałą panoramę.

Historyczne centrum Polignano a Mare jest bardzo urocze, znaleźć tu możemy małe sklepy, restauracje i wiele kafejek. Ulice przylegające do głównej ulicy są znacznie spokojniejsze i mniej zatłoczone. Klify są pełne naturalnych jaskiń i zagłębień, które można podziwiać z kilku punktów widokowych w mieście. W jednej z naturalnych jaskiń znajduje się nawet restauracja – Grotta Palazzese. Miejsce nastrojowe i magiczne szczególnie wieczorem o zachodzie słońca oferujące niezapomniane widoki na klif i otwarte morze.

Miejscem które trzeba zobaczyć jest charakterystyczna zatoczka Cala Porto. Można się do niej dostać schodami znajdującymi się obok mostu lub podziwiać panoramę miasta i morza z przeciwległego klifu. Chociaż miejsca do kąpieli na małej, kamienistej plaży nie ma zbyt wiele, to jej nietypowe położenie pomiędzy klifami starego miasta przyciąga wielu chętnych.

Do Polignano a Mare łatwo dostać się samochodem lub pociągiem z Bari, który jedzie około 30 min

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *